Hızlı Cevap: Whatsapp Konum Nasıl Atılır Android?

WhatsApp’tan konum nasıl paylaşılır?

Mevcut konumunuzu paylaşmak için

 1. Telefonunuzun Ayarlar’ına gidip Uygulama ve bildirimler > Gelişmiş > Uygulama izni > Konum ‘a dokunun > WhatsApp ‘ı açık konuma getirin.
 2. Bireysel bir sohbeti veya bir grup sohbetini açın.
 3. Ataş simgesine > Konum > Mevcut konumu paylaş’a dokunun.

WhatsApp 8 saatlik konum nasıl atılır?

Konum paylaşmak çok kolay Konumunuzu paylaşmak için, Ekle özelliğinin altından Konum ‘a tıklayın. Uygulama güncellemesinden sonra, bu menüde, “Canlı Konumumu Paylaş” diye ayrı bir seçenekle karşılaşacaksınız. Sonrasında ne kadar uzun süre konumunuzu paylaşmak istediğinizi belirleyeceksiniz.

Cep telefonu ile konum nasıl atılır?

Konumunuzu göndermek için göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve sağ üstteki ataş simgesine dokunun. Şimdi açılan kutudan Konum simgesine dokunun.

WhatsApp canlı konum izleme nasıl yapılır?

WhatsApp Canlı Konum İzleme Whatsapp üzerinden gönderilen canlı konum – anlık konum ya da mevcut konumu izlemek için, sohbet ettiğiniz kişinin gönderdiği “Mevcut konum ” iletisine tıklayın. Gönderiye tıkladıktan sonra Whatsapp otomatik olarak mevcut konumu yani anlık konumu göstermeye başlayacaktır.

WhatsApp konumları nereden alıyor?

WhatsApp işletme konumuzu Facebook hesabınızda bulunan (beğenme yapılan) sayfanıza eklediğiniz haritadan alır. Öncelikle Facebook’ dan kullanıcı hesabı oluşturun, daha sonra ise işletmenize ait bir sayfa açın, hakkında kısmına girin, açık adresinizi yazın ve konumunuzu belirleyin.

You might be interested:  Sık sorulan: Android Telefon Ne Zaman Şarj Edilmeli?

Bir kişinin konumunu nasıl bulabilirim?

Google Kişilerinizi Bulma

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.
 2. Google Hesabınızda oturum açın.
 3. Bir kişinin adını veya adresini arayın. Eşleşen kişiler önerilerde görünür.
 4. Harita üzerinde kişiyi görmek için bir ad veya adres seçin.
 5. Kişinin bilgilerini görmek için ekranın altına dokunun.

Whatsappta hareketli konum nasıl atılır?

Android işletim sistemine ait bir akıllı telefonda; öncelikle sohbet ekranının alt kısmında yer alan ataş simgesine basılır. Daha sonrasında da açılan menüde “ Konum ” butonuna tıklandıktan sonra gereken işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp neden yanlış konum gönderiyor?

Harita konumu üzerinden sorun çıkıyorsa, cihazın donanımıyla kaynaklı olarak sorun vardır. Çözüm olarak cihazın işletim sisteminin güncel olduğunu kontrol ediniz. Konum hatası sorununu düzeltmek için, uygulamayı güncel olarak kullanınız.

Konum gönderme nasıl yapılır?

Harita veya konum paylaşma

 1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını
 2. Bir yer arayın veya haritada bir yer bulun ve ardından raptiye bırakmak için ekrana dokunup basılı tutun.
 3. Alt kısımda yerin adına veya adresine dokunun.
 4. Paylaş simgesine dokunun.

SMS ile konum nasıl atılır?

SMS İle Konum Atmak Telefonunuzdan mesajlar kısmına gelince kime konum yollamak istiyorsanız o kişileri seçiyorsunuz. Akıllı telefonlarda yapılan bu işlemde + işareti gibi alana tıkladığınızda konum işareti belirecektir. Bunu seçince konum karşıdaki kişiye gider.

Konum nasıl açılır?

Telefonunuzun konum doğruluğunu açma veya kapatma

 1. Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın.
 2. Konum ‘a. dokunup basılı tutun. Konum ‘u bulamazsanız Düzenle veya Ayarlar’a dokunun. Ardından, Konum ‘u. Hızlı Ayarlarınıza sürükleyin.
 3. Gelişmiş Google Konum Doğruluğu’na dokunun.
 4. Konum Doğruluğunu İyileştirin ayarını açın veya kapatın.

Konum kapalıyken takip edilir mi?

Android işletim sistemi kullanan telefonların konum sistemi kapalıyken de Google şirketi tarafından konum verilerinin kaydedilmeye devam ettiği ortaya çıktı. Google’ın cep telefonu işletim sistemi Android ‘in, kullanıcı konum verilerini konum servisi tercihi kapalıyken dahi toplamaya devam ettiği ortaya çıktı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Android Güncelleme Nasıl Yapılır Tablet?

Hareketli konum nasıl atilir Android?

Android telefonları olan kişiler için şunu diyebiliriz ki; öncelikle sohbet ekranının alt kısmındaki “Ataş simgesi”ne basın. Daha sonra açılan menüde ” Konum ” butonu karşınıza çıkacaktır. Buradan konum atma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp hareketli konum nedir?

Bir süredir ise WhatsApp hareketli konum özelliği geldi ve artık hareket halinde olsanız bile göndermek istediğiniz kişiye hareketli konumunuzu gönderebiliyorsunuz kişi harita üzerinden sizin gittiğiniz yerleri detaylı olarak takip edebiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector