Hızlı Cevap: Android Telefonda Rar Dosyası Nasıl Açılır?

Telefona indirilen zip dosyası nasıl açılır?

zip dosyaları desteklenir.

 1. Android cihazınızda Google Files uygulamasını açın.
 2. Alt tarafta Göz at’a. dokunun.
 3. Sıkıştırmasını açmak istediğiniz.
 4. .
 5. Seçtiğiniz dosyanın içeriğini gösteren bir pop up görünür.
 6. Çıkar’a dokunun.
 7. Çıkarılan dosyaların önizlemesi gösterilir.
 8. Bitti’ye dokunun.

Telefonda RAR dosyası açılır mı?

RAR dosyaları esasında yer kazanmak için sıkıştırılmış birden fazla dosya içeren klasörlerdir. Bazı ücretsiz yazılımların yardımıyla iPhone’larda, Android cihazlarda, Windows ve Mac bilgisayarlarda RAR dosyalarını dizine çıkarabilir ve açabilirsin.

Rarli dosya nasil açilir?

RAR dosyasını açmak için öncelikle WinRaR programını yüklemek gerekiyor. Bunu Winrar resmi sitesi üzerinden elde etmek ya da internetten araştırarak bulmak mümkün. Daha sonra WinRaR programını dosya indirmek suretiyle, WinRaR üzerinden sıkıştırılmış dosyayı kolaylıkla açmak mümkün hale gelir.

Mailden gelen RAR dosyası nasıl açılır?

RAR dosyaları nasıl açılır Açmanız gereken bir RAR dosyası varsa (bu bir e-posta eki veya indirilen bir dosya olabilir) dosyaya iki kez tıkladığınızda WinRAR ‘da görünecektir. Ardından dışarı çıkarmak istediğiniz dosyaları veya klasörleri seçebilirsiniz.

Zip uzantılı dosyaları hangi program açar?

ZIP Dosyası Açma Programı Bu programların başında tabiiki WinRAR ve WinZIP programları gelmektedir. Eğer elinizde. zip uzantılı bir sıkıştırılmış dosya varsa, yukarıda iki programı kullanarak bu dosyalarınızı dışa aktarabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Android Hangi Telefon Alınır?

Zip dosyası nasıl açılır?

Tek bir dosya veya klasörü açmak için sıkıştırılmış klasörü açın, dosya veya klasörü sıkıştırılmış klasörden yeni bir konuma sürükleyin. Sıkıştırılmış klasörün tüm içeriğini çıkarmak için klasörü basılı tutun (veya sağ tıklayın), Tümünü Ayıkla’yı seçin ve yönergeleri izleyin.

RAR uygulaması nasıl kullanılır?

Winrar kullanabilmek için öncelikle bu programı bilgisayarınıza indirmemiz gerekir. İnternetten bu programı rahatlıkla indirebilirsiniz. Programı kurduktan sonra sıkıştırmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayarak Winrar üzerinden sıkıştır seçeneğini seçmelisiniz. Böylelikle dosyanız Winrar dosyasına dönüşecektir.

Telefona indirilen dosyalar nasil acilir?

Telefonunuzda dosyalarınızı genellikle Files uygulamasında. Files uygulamasını bulamıyorsanız cihaz üreticinizin farklı bir uygulaması olabilir. Dosyaları bulma ve açma

 1. Telefonunuzun Dosyalar uygulamasını açın.
 2. İndirdiğiniz dosyalar gösterilir.
 3. Bir dosyayı açmak için ilgili dosyaya dokunun.

WinRAR ücretsiz mi?

WinRAR bir paylaşımlı yazılım, yani sharewaredir. Bu programı kullanmadan önce 40 gün boyunca, tamamen ücretsiz olarak, WinRAR ‘ı deneyebileceğiniz anlamına gelir. WinRAR lisansı 50’den fazla dilde Windows, Linux, Mac OS gibi işletim sistemleri için mevcuttur.

RAR dosyası açmak için hangi program gerekli?

En çok kullanılan program WinRAR olmasına rağmen, RAR uzantılı dosyaları açmak için alternatif programlar mevcut. Bu uygulamalar; WinZip, Peazip, 7-Zip ve B1 Free Archiver olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik bu programların da en az WinRAR kadar başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Windows 10 RAR dosyası nasıl açılır?

İçindeki RAR dosyalarını aç Windows 10 “7-Zip” yazan bağlamsal bir menü arayın. Farenizi üzerine getirin ve dosyaları ayıklayın. Bir sonraki pencerede, bir yol seçebilir, RAR dosyası korunuyorsa bir şifre girebilir ve diğer seçenekleri belirleyebilirsiniz. RAR dosyanız şimdi çıkarıldı.

WinRAR ZIP dosyası nasıl açılır?

Dosya sıkıştırma ve sıkıştırmayı açma

 1. Dosya Gezgini’ni açın ve sıkıştırılmış klasörü bulun.
 2. Bütün klasörün sıkıştırmasını açmak için sağ tıklayıp Tümünü Ayıkla’yı seçin ve yönergeleri izleyin.
 3. Tek bir dosyayı veya klasörü ayıklamak için sıkıştırılmış klasöre çift tıklayın ve açın.
You might be interested:  Android Hangi Firmanın?

ZIP dosya nasıl normale çevrilir?

Bu dosyayı normal dosyaya çevirebilir, listeleyebilir, ismini degistirebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

 1. Eğer sıkıştırılmış dosyayi normal dosyaya çevirmek istiyorsanız, “Actions/Eylem” bölümünden “Unzip/Zipi aç”a tıklayınız.
 2. Sıkıştırılmış dosyanın içindeki tüm dosyaları göreceksiniz, “OK/Tamam” butonuna tıklayınız.

RAR dan çıkarma nasıl yapılır?

Yapılması gereken ise RAR dosyasının üzerine gelerek bilgisayar faresinin üstüne sağ tıklatarak karşınıza çıkan menüden dosyaları çıkart seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Dosyaları nereye çıkarmak istediğinizi gösteren alandan seçim işlemi yapmanız gerekir.

ZIP mi daha iyi RAR mı?

RAR ‘ın daha iyi olmasının ana nedeni, sahip olduğu sıkıştırma oranı. Dolayısıyla RAR dosyaları genellikle ZIP dosyalarından daha küçük olmaktadır. RAR ‘ın sunduğu “katı arşiv” özelliği ise birbirine benzer çok sayıda dosyayı tek bir dosya gibi sıkıştırma imkanı sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector