Android Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope hangi uygulama?

Periscope veya Türkiye’de Scope, iOS ve Android platformları için geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulamasıdır. Uygulama, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirildi.Yayın hayatına başlamadan 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı.

Periscope özel mesaj nasıl atılır?

Scope deneyiminin başlıca özelliklerinden biridir. Sohbet etmek için ekranın alt kısmındaki Bir şeyler söyle komutuna dokunun, ardından yorumunuzu yazın ve göndermek için ok butonuna dokunun.

Periscope de özel yayın nasıl açılır?

Kilit simgesine basınız. Search People bölümüne canlı yayını izlemesine izin verdiğiniz kişileri seçme işlemi yapınız.

Scope uygulaması ne işe yarar?

Dünya simgesine tıklayarak erişebileceğiniz harita, dünyanın dört bir yanındaki canlı ve tekrar yayınlara erişmenize olanak tanır. Haritada yeni bir yere yakınlaştırdığınızda, Scope o bölgedeki canlı ve tekrar yayınları yükler. Bir yayın yalnızca, yayıncı, konumunu paylaşıyorsa haritada gösterilir.

Periscope da canlı yayın nasıl izlenir?

İşte Periscope ‘da canlı yayın izleme işlemi… – Açılan ekranın alt bölümünde bulunan televizyon simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen İzle ekranından dilediğiniz yayına dokunun.

Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Denetim masanızın en solunda bulunan TV simgesine tıklayarak İzleme Sekmesi’ne gidebilirsiniz. Scope genelindeki en son canlı yayınlar ve tekrar yayınlar Global Akış’ta (bunu görüntülemek için dünya simgesine dokunun) gösterilir.

You might be interested:  Soru: Android Numara Nasıl Engellenir?

Periscope sese alma nasıl yapılır?

Yeni özellikten yararlanabilmek için normal canlı yayın açma ekranına gitmeniz gerekiyor. Ardından mikrofon ikonunu sadece sesli yayın açma tercihini belirlemek açıp kapatabilirsiniz. Böylece takipçilerinizle sanki radyo yayını sunuyor gibi iletişime geçmeniz mümkün hale geliyor.

Scope nasil girilir?

15 Aralık 2020 itibariyle güncelleme: Scope ve Süper Yayıncı programı 31 Mart 2021 tarihinde kapatılıyor.

 1. Scope uygulamasında, Yeni Hesap Oluştur’a dokunun.
 2. Sonraki ekranda, Facebook’a dokunun.
 3. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 4. Scope kullanıcı adını seçin.

Canlı yayın hangi uygulama?

En İyi ve Popüler Canlı Yayın Uygulamaları 2021

 • Twitch.
 • Discord.
 • Bigo Live (bigo. tv )
 • WatchESPN.
 • Twitter Scope.
 • Instagram Live.
 • Facebook Live.
 • Youtube Live Streaming.

Periscope da nasıl yayın yapılır?

Periskop’da canlı yayın yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Akıllı telefonunuzdaki Periskop uygulamasını açın.
 2. Kamera simgesi sağ alt köşedeki düğmeye tıklayın.
 3. Canlı akışınıza bir açıklama ekleyin.
 4. Canlı Etkin’e dokunun.
 5. Canlı akışını sona erdirmek için aşağı hızlıca kaydırın ve Yayını Durdur’u tıklayın.

Scope kapandı yerine ne kullanılır?

Periscope yerine Twitter Live özelliği devreye giriyor. Canlı yayın uygulaması Periscope için yolun sonu göründü. Twitter tarafından altı yıl önce satın alınan uygulama; bir dönem için Twitter platformunu alternatif bir medya organı haline getirmişti.

Scope kapandı mı?

Scope uygulamaları, 31 Mart 2021 tarihinden itibaren artık kullanılamayacaktır. Burada belirttiğimiz gibi 31 Mart 2021 tarihinden itibaren Scope iOS ve Android uygulamalarını kullanımdan kaldırıyoruz. Scope web ise periscope.tv adresinde herkese açık yayınların salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir.

Scope ne olacak?

Twitter, canlı yayın platformu Scope ‘un fişini çekmeye karar verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Scope, son yıllarda ciddi miktarda kullanıcı kaybetti ve artık sürdürülemez hale geldi. Platform, Mart 2021 itibarıyla yolun sonuna gelecek.

You might be interested:  Android Gps Nasıl Açılır?

Periskop nasıl bir program?

Periscope, Twitter’ın internet üzerinden canlı yayın yapmasını sağlayan sosyal bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmekte.

Scope kalp ne işe yarar?

Süper Kalpler’e erişmek içinse Scope ‘un sanal para paketine sahip olmak gerekiyor. Eğer bir izleyici yayıncıya 330 sanal para karşılığında satın alınan 10 Süper Kalp gönderiyorsa, yayıncı 330 yıldız kazanıyor. Yıldız sayısı 185 bine ulaşan yayıncılar, ayda 1 defa yıldızlarını gerçek parayla takas edebiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector